Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Warning: Use of undefined constant MINUKAVA_ID - assumed 'MINUKAVA_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2017/wp-content/themes/ubergrid/header.php on line 44

Warning: Use of undefined constant KAVA_ID - assumed 'KAVA_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2017/wp-content/themes/ubergrid/header.php on line 44

Warning: Use of undefined constant KULTUURIPROGRAMM_ID - assumed 'KULTUURIPROGRAMM_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2017/wp-content/themes/ubergrid/header.php on line 44

Eestlased – modernsed metslased

 

Arutelul “Eesti tulevikulugu otsimas”
sündinud tulevikulugu
Vaata lisa: 2017.arvamusfestival.ee/eestilugu

Meie väärtustame tuleviku-Eestis loodust ja tervitame tehnoloogia arengut. Side loodusega on meie toetuspunkt, millega liigutame tehnoloogiamaailma.

Modernselt metsikus Eestis…

  • me väärtustame loodust. See on kogemus maatöödest, meie maa lõhnadest ja elamused loodusega kontaktis olemisest.
  • Eesti on kogukond. Leiame aega, et aidata neid, kellel on abi tarvis. Nii saavad paljud asjad tehtud ilma rahata. Meie suhted teiste kogukonna liikmetega on ehedaid ja hoolivad. Tunneme ja usaldame oma naabreid.
  • Eestis ei ole üleliigseid inimesi. Igaüks saab teha asju, mis talle meeldivad. Me saame katsetada ja eksida. Erinevusi hinnatakse. Olenemata inimese tegevusvaldkonnast on kõigil väärikad elamistingimused.
  • inimesed saavad endaga ise hakkama. Me ei vaja suuri ettehoolekande süsteeme. Väärtustame omaalgatust. Õpetame oma lapsed endale ise võileiba tegema, kella tundma ja võtma vastutust oma tegude eest.
  • Eesti on turvaline paik. Alates sellest, et meie demokraatlik riik on alles, kuni selleni, et meie lapsed mängivad õues ja käivad ise jala koolis. Eesti kultuur jääb kestma.
  • Eestil on eesmärk. Ühiskondlikud arengukavad selgitavad lihtsalt, mida tahame saavutada. Arengukavas on vähe eesmärke. Iga eesmärk on arusaadav ja selle realiseerimine jälgitav. Samas oleme õppinud eesmärke paindlikult seadma.
  • me võtame aktiivselt kasutusse tehnoloogiaid. Me pöörame tehnoloogilise progressi enda võimalusteks. E-teenused on hästi arenenud kõigis valdkondades ja teevad riigiga suhtlemise mugavaks. Me austame oma traditsioone, näiteks Laulupidu, mis meid ka kiirete tehnoloogilise arengute juures toetab ja edasi kannab.
  • me suhtleme ja omandame haridust eesti keeles. Haridus praktiline ja eluline, õppeained on omavahel ja praktilise eluga lõimitud. Me oskame toetada õpilaste õpihuvi ja märgata nende andeid.

Arutelu juhtis: Teibi Torm
Arutelul osalesid: Tõnu Ploompuu, Birk Rohelend, Artur Pärtel, Erik Tammaru, Mart Einpalu, Piret Treiberg
Millal arutelu aset leidis: 14.08.2015
Kus arutelu aset leidis: Arvamusfestivalil