Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Warning: Use of undefined constant MINUKAVA_ID - assumed 'MINUKAVA_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2017/wp-content/themes/ubergrid/header.php on line 44

Warning: Use of undefined constant KAVA_ID - assumed 'KAVA_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2017/wp-content/themes/ubergrid/header.php on line 44

Warning: Use of undefined constant KULTUURIPROGRAMM_ID - assumed 'KULTUURIPROGRAMM_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2017/wp-content/themes/ubergrid/header.php on line 44

Meie tulevikulugu

Arutelul “Eesti tulevikulugu otsimas”
sündinud tulevikulugu
Vaata lisa: 2017.arvamusfestival.ee/eestilugu

See lugu räägib inimestest hoolivast Eestist. Sest kui inimesel on hea olla, on riigil ka hea.

Aastal 2040 sünnib õnnelikele vanematele Juku või Kati. Pere elab metsade vahel. Kui Juku või Kati saab kooliealiseks, ootab teda koht kogukonnakoolis. Seda kooli iseloomustab oskus ja soov arvestada õppurite vajaduste ja erisustega. Nagu arvestab inimeste vajaduste ja erisustega ka ühiskond, milles nad elavad. Elanike haridustase on kõrge, õppimine on elu osa.

Eestlase on maailmas tuntud kui inspireerivad inimesed, kes on valmis mõtlema ja tegutsema väljaspool raame, tulles välja uute ja innovaatiliste ideedega. Nad on inimesed, kellele lähevad asjad korda, kes mõtlevad kaasa ja kes teevad ära. Need inimesed on innustajad, annavad tuge ja mõtet ka kaaslastele oma elu paremaks muutmisel.

Inspiratsiooni selleks saavutatakse kõigist neljast aastaajast, aga peamiselt ilusast Eesti suvest. Ja asjaolust, et siin on endiselt ruumi üksi olla ja mõelda ning täielikku vaikusesse sõitmine ei võta märkimisväärselt kaua aega. Inspiratsioonile ja hea tunde tekkimisele aitab kaasa ka asjaolu, et Eesti loodus on endiselt roheline ja lopsakas. Siin laiuvad põllud ning õitsevad moonid. Rändajatel on võimalik kõndida ürgmetsas. Meil jagub puhast vett ning looduskatastroofe ei esine.

Eestimaal elavaid inimesi iseloomustab hoolivus, sallivus ning aumehelikkus ehk asju tehakse sisemiste väärtushinnangute tõttu, mitte seetõttu, et kardetakse karistust. Inimestele on omane püüdlus paremuse poole. Rahamured on jäänud minevikku, samuti jagub näost-näkku dialoogi ja kontakti, mis väljendub näiteks selles, et kui Juku tahab Katiga mängida, läheb Juku Katile ukse taha ja uurib, kas viimane tahaks temaga koos õue tulla.

Nii Juku kui Kati vanemad kasutavad innovaatilisi lahendusi ja nutiseadmeid, kuid need on saanud normaalseks elu osaks ega domineeri inimsuhetes ja igapäevategemistes.

Eesti kui riik on selleks ajaks olnud iseseisev ligi 50 aastat, rahuaeg kestab ning piirid on valla. Inimesed reisivad, noored käivad välismaal, kuid tulevad saadud kogemustega Eestisse tagasi elama.

Juku ja Kati õpivad, räägivad ja elavad, kasutades eesti keelt.

Arutelu juhtis: Mari-Liisa Parder
Arutelul osalesid: Merike Metstak, Liina Lutsepp, Riina Vällo, Edith Soosaar, Anneli Alekand, Kristjan Kolde
Millal arutelu aset leidis: 14.08.2015
Kus arutelu aset leidis: Arvamusfestivalil