Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Warning: Use of undefined constant MINUKAVA_ID - assumed 'MINUKAVA_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2017/wp-content/themes/ubergrid/header.php on line 44

Warning: Use of undefined constant KAVA_ID - assumed 'KAVA_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2017/wp-content/themes/ubergrid/header.php on line 44

Warning: Use of undefined constant KULTUURIPROGRAMM_ID - assumed 'KULTUURIPROGRAMM_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2017/wp-content/themes/ubergrid/header.php on line 44

Arvamusfestivali kava Narvas

Tule osale aruteludel, mis toimuvad Narva Lossipargis aadressil Peterburi tee 2 (vt allpool kaarti)

 Suur aruteluala
12:00–12.10 Arvamusfestivali tervitus
12:10–13:40  „Väljakutsed, millega seisavad silmitsi kultuuri- ja ühiskonnategelased“
Arutlevad Artemi Troitski ja Vasja Oblomov
Räägitakse väljakutsetest, millega seisavad silmitsi kultuuri- ja ühiskonnategelased. Arutelu fookuses on muusika roll ja kaasaegse vene meedia hetkeolukord, samuti käsitletakse kunstitegelaste reaktsiooni Venemaa poliitilises elus toimuvatele sündmustele ning üha suurenevale tsensuurile. Arutelu korraldab Avatud Eesti Fond.
14:00–15:30  „Kas inimesele on võimalik luua inforuumi või loob inimene inforuumi ise?“
Arutlevad Darja Saar, Ilmar Raag, Oleg Samorodni, Natalja Kitam ja Maksim Rogalski
“Me oleme see, mida me lubame enda ellu,” ütles Goethe, “meid loob ja vormib see, mida me armastame.” Küsime, kas on olemas objektiivne informatsioon või iga ajakirjanik edastab oma sõnumit? Kuidas teha ennast kuuldavaks? Mida me tahaksime uuest loodavast ETV+ kanalist? Kas uus venekeelne telekanal toob murrangu? Millest tuleb ühe kanali usaldusväärsus? Arutelu korraldab Ago Gaškov.
15:50–16:50  „Ühiskonnakriitika loomingus“
Alal on multimeedia kunstnik Evi Pärn, kes astub üles ühiskonnakriitilise performance’iga. Temaatilist arutelu veab Juku-Kalle Raid. Tule mõtle kaasa, kuidas Ida-Virumaa looming saab osaleda ühiskonnaelus!
17.00–18.30  “Eesti tulevikulugu otsimas”
 Arutlevad kõik soovijad.
Millises Eestis me tahame, et tänased lapsed 25 aasta pärast elaksid? Mis on see, mis meile täna rõõmu valmistab? Kas Eesti on väike vägev põhjamaa päike? Milles seisneb meie unikaalsus? Sama oluline kui see, et Eesti on maailmas edukas on see, et siinsetel inimestel on siin hea elada. Tule ja otsime koos meie tuleviku Eesti lugu. See on vaba ja inspireeriv arutelu, mis paneb punkti Arvamusfestivalile Narvas. Arutelu korraldavad Arvamusfestival ja Teeme Ära.
 Väike aruteluala
13:10–14:40  „Vene kool Eestis“
Arutlevad Eduard Odinets, Irene Käosaar, Kristina Kallas, Triin Ulla, Sergei Seredenko ja teised
Üks olulisi teemavaldkondi Eestis on haridus ja Narvas ei saa ilma küsimata, mis on vene kool Eestis? Kas see on Eesti haridus vene keeles või Vene haridus Eestis? Mis on õpilaste tulevikule mõeldes kasulikum, kas ainete õppimine vene keeles, millele lisandub eesti keele õpe või eesti keele õpe, millele lisandub eestikeelne aineõpe? Kas neile kahele variandile on alternatiive? Kui õpe peaks jääma toimuma vene keeles, siis milleks eesti keele oskuse nõue nende koolide õpetajatele? Kas see on vene õpetajate kiusamine või on ka siin peidus õpilaste vajadused? Arutelu korraldab Aet Kiisla.
15:00–16:30  „Milleks meile kodanikualgatus ja sotsiaalne vastutus?“
Arutlevad Irina Bojenko, Dimitri Burnašev, Anton Pratkunas ja Henri Laupmaa
Milleks firmad tegelevad sotsiaalse vastutusega – kas see on reklaam või tõeline piirkonna eest hoolitsemine? Miks meie peame aitama teisi riike? Kas me peaksime jagama vastutust ja aitama samasuguseid nagu meie? Miks keegi peab meid toetama meie algatustes ja projektides? Mis meid pidurdab ja segab ise vedur ja eestvedaja olla? Arutelu korraldab Jana Pavlenkova.

Lisaks on alates kl 11 Narva [eel]arvamusfestivalil: Narva Kolledži lasteala, uue loodava telekanali ETV+ laboratoorium, Integraatsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse (MISA) infopunkt ja Postimehe kohvik.