Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Arutelu korraldajale

Hea Arvamusfestivali koostööpartner!

Arvamusfestival on isetekkeline, kogu ühiskonda kaasav ja vaba õhustikuga kohtumispaik, mille eesmärk on arendada arutelukultuuri ja kodanikuharidust. Arvamusfestival on koht, kus vahetada mõtteid ühiskonnakorralduse üle, saada värskeid ideid ja uusi teadmisi. Siin on võimalus kohtuda mõttekaaslaste ja inspireerivate inimestega ning nautida kultuuriprogrammi suvises sundimatus õhustikus.

Festivali arutelud lähtuvad Heast arutelutavast, mis võimaldab pidada tasakaalukat ja edasiviivat mõttevahetust. Üheskoos loome Arvamusfestivali ja arendame arutelukultuuri!

Kuidas?

Siit lehtedelt leiad kogu informatsiooni, juhised ja head soovitused, mida vaja Arvamusfestivalil aruteluala ja arutelude korraldamiseks.

Tänavuse Arvamusfestivali programm kujuneb 1.juuniks erinevate tegevusvaldkondade esindajate ja huvigruppide poolt aasta alguses pakutud rohkem kui 300 aruteluideest. NB! Arvamusfestivalile 2017 rohkem arutelusid ja arutelualasid vastu ei võeta, ettevalmistused on juba täies hoos.

Inspireeritud mõttelendu ja edukat koostööd soovides,
Arvamusfestivali programmitiim

Mis saab edasi? Olulised tähtajad:

15. aprill – Arvamusfestivali meeskonna tagasisidest lähtuva ja sama aruteluala korraldavate organisatsioonidega koostöös täpsustatud aruteluala programmi esitamine Arvamusfestivali meeskonnale tagasiside saamiseks

04.04, 05.04, 07.04, 11.04 – aruteludisaini koolitused. SpeakSmart koolitaja Marleen aitab Sul leida oma arutelu fookust ja sellest lähtuvalt läbi mõelda arutelu vormi, esinejaid ning sisulise ülesehituse. Loe täpsemalt ja registreeru siin.

20. mai – lõpliku, teise tagasisideringi järgse aruteluala programmi esitamine Arvamusfestivali meeskonnale. Arvamusfestivalile tuleb teatada arutelu algusaeg, täpne pealkiri, esinejate ja moderaatori(te) nimed, aruteluvormi kirjeldus. Informatsioon läheb Arvamusfestivali kavasse (veebileht, äpp, paberkava)

1.juuni – Arvamusfestivali kava on avalikustatud!

06.06, 13.06, 02.08, 08.08 – arutelu juhtimise koolitused. SpeakSmart koolitaja Marleen aitab moderaatoritel valmistuda festivaliks, õppides arutelu argumenteeritult, publikule kaasavalt ja meeldejäävalt juhtima. Loe täpsemalt ja registreeru siin.

22.06 – Arvamusfestivalile tuleb teatada, milline on aruteluala tehniline lahendus (telk/varjualune, kogu tehnika ja elektrivajadus, toolid-lauad jm sisustus, ruumilised erilahendused).