Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Arvamusfestivali klubi

Arvamusfestival alustas jaanuarist regulaarseid aruteluõhtuid kohvikus Must Puudel ja satelliitklubi Paides, Wabalinna majas. Arvamusfestivali klubi nime kandva õhtu arutlusteemad on päevakajalised, aga nende valikut inspireerib muu hulgas seegi, mida on arutatud suvistel eelfestivalidel ja Paide sõnarockil ning mis vajavad just praegu uuesti tähelepanu – kas uue info, algatuse või sündmuse tõttu, mis võimaldab teemale värsket vaatenurka. Aruteluõhtud on avatud kõigile huvilistele. 

Arvamusfestivali klubi arutelud järgivad head arutelutava ehk tõestame, mida väidame; kuulame, sest see on sama oluline kui kõnelemine; oleme teiste osalejate suhtes hinnanguvabad, reageerides mõtetele, mitte isikule, ning keskendume lahenduste leidmisele. Heas arutelus ei unustata sedagi, et selles osalejaid on enam kui kutsutud kõnelejad, mistõttu on väga oluline arutelu eesmärki kõige paremini teeniv kaasav aruteluvorm.

MIKS TULLA? 

  • Sind ootab suvist Vallimäe festivalisuminat meenutav õhkkond, kus saab arutada ja uusi teadmisi hankida
  • Oled ise korraldamas arutelu festivalil? Saad tutvuda aruteluformaatide võimalustega ja kaasamismeetoditega
  • Saad täita ühe neljapäeva õhtu huvitavate mõtetega ja veeta mõnusalt aega huvitavate inimestega

Arvamusfestivali klubi üritused on kõigile tasuta ning oodatud on kõik erksa meelega kaasamõtlejad, kellele hea arutlemine ja ühiskondlikud teemad korda lähevad.

SENISED KLUBIÕHTUD:

 

19.01 – “Lekkinud andmete avaldamine – avalikkuse huvi teenimine või omakohus?”

16.02 – “Avalik kiri – otsedemokraatia või lobistide tööriist?”

  • Arutelu juhtis Marika Priske (sotsiaalministeeriumi kantsler)
  • Osalesid: Eero Janson (MTÜ Eesti Pagulasabi), Andreas Kaju (Meta Advisory Group), Marek Tamm (Tallinna Ülikool)
  • AF klubi #2 pildid on üleval meie Facebook´i lehel. 

16.03 – “Kes juhib isejuhtivat maailma?”

  • Vestlust juhtis Mats Volberg (TÜ praktilise filosoofia teadur)
  • Tehisintellekti teemal arutlesid: Marten Kaevats (Riigikantselei digipoliitika valdkonna nõunik), Rauno Kinkar (Lextali intellektuaalse omandi teemadele keskendunud advokaat) ja Allan Aksiim (Tuleviku Tehnoloogiate Sihtasutuse juhatuse liige)
  • AF klubi #3 pildid on üleval meie Facebook´i lehel.

18.05 – “Kas PISA tulemused on nii head, et õpikäsitust pole vaja muuta?”

  • Vestlusringis osalesid Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert Mariann Rikka, PISA ekspert Gunda Tire sihtasutusest Innove, Anita Tkatšenko Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi 11. klassist ja Krista Saadoja, Oru põhikooli õpetaja ja Õpetajate Ühenduste Koostöökoja juhatuse esimees.
  • AF klubi #4 pildid on üleval meie Facebook´i lehel.

8.06 –  “Kuidas luua Eesti suuremaks?”

  • Värske inimarengu aruanne sedastas, et Eestil on vaja kasutusele võtta aktiivne sisserändepoliitika. Milliseid katsumusi näevad ühiskonnas erinevate valdkondade esindajad? Millist koostööd vajame omavahel ning riigiga, et hea oleks nii siinolijail kui ka saabujail? Räägime sellest, kui suures Eestis me tahame elada, kas ja millist ühiskondlikku kokkulepet meil selleks vaja on ja milline võiks olla meie ühise tegevuse mõju.
  • Vestlust veab Välisministeeriumis värskelt strateegilist kommunikatsiooni vedama hakanud Hannes Rumm. Oma nägemuse tuleviku-Eesti väljakutsetest esitavad kodanikuaktivist ja Eesti Koostöö Kogu juhataja Teele Pehk, TTÜ rahvusvahelise koostöö juht Reijo Karu, algatuse Eesti 2.0 eestvedaja Ede Tamkivi ning Tallinna Ülikooli dotsent ja Euroopa Rändevõrgustiku teadur Mari-Liis Jakobson.
  • Ürituse kohta leiab rohkem infot meie Facebook´i lehel.
  • Otseülekanne järelvaatamine Postimehe lehel.

 


mustpuudel