Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Festival algab Mäealalt

Tänavu algab Arvamusfestival just Mäealalt – sealt leiad uued mõttekaaslased ja saad unistada, milline on Eesti tulevik. Varahommikul aitab mõtted paika saada jooga ja päevasel ajal saab Mäealale pageda liig tuliseks kippuva arutelu eest, kui pea vajab hetke, et kuuldut analüüsida.

“See on festivali alguspunkt. Koht, kust võiks alustada,” selgitas Arvamusfestivali korraldaja Kristi Liiva. Kui eelmisel kahel aastal on Mäeala olnud arutelude päralt, siis tänavu pakutakse arutelude asemel teistmoodi vaimutoitu, ärgitatakse looma uusi suhteid ja tehakse nurk, kus saab nautida lihtsalt vait olemist, ilma millegi üle arutlemata.

Liiva sõnul otsustati sellist vaiksemat ja mediteerimiseks sobivat nurka pakkuda, kuna festivalil osalejatelt tuli tagasiside, et üks selline koht võiks Vallimäel olla. Juba eelmisel aastal tunti, et festivalil on kirglikke arutelusid väga palju ning oleks vaja kohta, kus end vahepeal koguda, rahulikult mõtiskleda ja siis taas festivalimelusse sukelduda.

“Pakume Mäeala teistmoodi vaimutoitu, et anda võimalust kogetut peegeldada ja näitame, et on olemas eri viise mõelda. See on koht, kus ei pea aktiivselt kaasa mõtlema ja rääkima,” selgitas Liiva. Need, kes reedel esimestena Mäealale jõuavad, saavad võimaluse tutvuda teiste kohaletulnutega ning seejärel koos uute sõpradega unistada, milline on tulevikumaailm ja Eesti selles.

Varstele ärkajatele pakub laupäeval teistmoodi vaimutoitu Ashtanga Yoga School of Tallinna jooga tund. Ashtanga Vinyasa jooga on hatha jooga dünaamiline vorm. Esmapilgul võib tunduda, et tegu on eelkõige füüsilise treeninguga, kuid lisaks sellele, et keha muutub tugevamaks ja painduvamaks, rahuneb meel ning paraneb kohalolekuvõime ja kontakt iseendaga.

AF_festival algab

Mäeala kava reedel 14. augustil:
11:00-13:00  Kohtumised! Alusta Arvamusfestivali siit!
Kohtumisi viivad läbi Psühhodraama Instituudi inimesed ja on mõeldud kõigile festivalil osalejatele.

13:00-14:30 Kogume unistusi Eestist
Unistame väikestes gruppides tuleviku Eestist, mis meile Eestis rõõmu valmistab, otsime ühist, kuid ühise leidmisest olulisemaks peame üksteise kuulamist ja mõistmist.

15:00-16:30 Kogume unistusi Eestist

17:00-18:30 Kogume unistusi Eestist

Mäeala kava laupäeval 15. augustil:
7:30-8:30 Jooga

9:00-11:00 Vaikuseminutid
Vaikuseminutid on lihtsad tähelepanu ja meelerahu harjutused enda sees ja ümber toimuva paremaks märkamiseks. Harjutused sobivad nii täiskasvanutele kui lastele. Kohapeal juhendavad MTÜ Vaikuseminutid koolitajad Helena Väljaste ja Matti Orav.

11:00-13:00 Kohtumised! Alusta Arvamusfestivali siit!
Kohtumisi viivad läbi Psühhodraama Instituudi inimesed ja on mõeldud kõigile festivalil osalejatele.

13:00-14:30 Kogume unistusi Eestist

15:00-16:30 Kogume unistusi Eestist

17:00-18:30 Kogume unistusi Eestist

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *