Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Korduma kippuvad küsimused

 

Lugesin teie kodulehelt, et Arvamusfestivalil on kõik “osalejad”. Kas see tähendab, et kõik Arvamusfestivali külastajad osalevad aruteludes?
Nimetame tänavu oma kommunikatsioonis kõiki osalejateks, sest soovime hoiduda Arvamusfestivalil sõnadest “publik” ja “esinejad” – festivali idee on anda sõnaõigus igaühele. Kõigil festivalikülastajatel on õigus valida, kas nad soovivad sõna võtta või teiste keskustelu kuulata.

Kas teemaalaga või aruteluga saab veel registreeruda?
Programm on selleks aastaks valmis, aga ootame teid oma arutelu või alaga festivalile järgmisel aastal. Soovitame tulla tänavu festivalile vaatama-kuulama ja inspiratsiooni koguma nii on lihtsam järgmiseks aastaks valmistuda!
Lisaks saate enda jaoks olulisi küsimusi tõstatada juba programmis olevatel aruteludel või võtta sõna Vaba mikrofoni alal. Vabale mikrofonile tuleb ette registreerida.

Kas mõni arutelu toimub ka inglise või vene keeles?
Jah, mõned arutelud toimuvad inglise või vene keeles – keel on märgitud kavas arutelu pealkirja järel, kui arutelu ei ole eestikeelne. Näiteks Eesti Rahvusringhäälingu stuudio toob festivalile ETV+’i ja nii on enamus nende programmist venekeelne.
Lisaks saab Vallimäe Vaba mikrofoni alal oma sõnavõtu esitada vene või inglise keeles.

Kas festivalile tulekuks peab end registreerima?
Arvamusfestivalile registreerumine ei ole vajalik. See on tasuta üritus ja kõik on oodatud. Küll aga võite oma tulekust teada anda ühinedes Arvamusfestivali Facebooki üritusega!
Registreeruda palume vaid neil, kes soovivad üles astuda sõnavõtuga Vaba mikrofoni alal.

Kas ratastooliga pääseb festivalile?
Jah. Ratastooliga pääseb kerge vaevaga ligi Oru- ja Mäelalale, suurematele teemaaladele, festivali keskmes olevale festivalikohvikule ning infopunkti. Tualettide trepil on olemas invatõstuk. Kuna Vallimägi on suuremas osas kaetud reljeefse murukattega, siis sellel iseseisvalt ratastoolis liikumine on veidi keeruline, kuid soovi korral abistavad teid meie vabatahtlikud.
Kõige mugavam on siseneda Vallimäele Veski tänavat mööda – kaardil on märgitud soovitatav sissepääs, samuti invaparkla. Kuna Vallimäel toimub enamik arutelusid muruplatsidel, palume arvestada sellega, et sinna võib olla keeruline ratastooliga liikuda. Arvamusfestivali melu toimub ka Tallinna maanteel, mille teed katab asfalt. Sealt saab Vallimäele mööda kaldteed Tallinna mnt 21 ehk Wabalinna Maja vasakult küljelt.

Mida Arvamusfestivalile kaasa võtta?
Kaasa soovitame võtta piknikuteki, vihmavarju või -keebi, sularaha, õhtuseks ajaks soojad riided ning loomulikult hea tuju!

Kas ka koerad on festivalile lubatud?
Jah. Arvamusfestivalil on nn “Koerteparkla” – selle asukoha leiate festivaliala kaardilt. Saate oma koera muretult sinna vabatahtlike hoolde jätta. Koerale on tagatud värske joogivesi ja puhkamisvõimalus.

Mida teha festivalil lapsega?
Arvamusfestival on kindlasti koht, kuhu tulla nädalavahetust veetma koos lastega. Sellel aastal on festivalil kaks lasteala: Vallimäel ja Keskväljakul. Lastealal on erinevad põnevad tegevused.

Arvamusfestivali tasuta lastehoid on avatud Vallimäel, sealse lasteala kõrval. Lapsed on hoitud Paide Sookure lasteaia ja Paide lasteaia tublide õpetajate poolt. Lastehoius on lastele mõeldud tegevused nagu meisterdamine, osavusmängud, seiklusrada, nukunurk, raamatud, lauamängud ja palju muud põnevat. Avatud: 12. august kell 12.00–20.00; 13. august kell 12.00–20.00

Kuhu parkida auto?
Loe lähemalt siit.

Kus festivali ajal ööbida?
Paides ja selle ümbruses on hulgaliselt toredaid majutuskohti, rohkem infot nende kohta leiad Järvamaa infoportaalist.
Järvamaa Kutsehariduskeskuse kõrval on ka sel aastal telkla, keskuses on olemas pesemisvõimalus.
Majutusvõimalusi leiab veel meie kodulehelt „Ööbimisvõimalused“ lehelt.

Kus paikneb festivali telkla?
Telkla asub Kutsehariduskeskuse kõrval muruplatsil.

Kas telklas on ka pesemisvõimalused?
Kõik telkijad saavad kasutada Paide E-Piim Spordihallis pesemisvõimalusi.

Kas on plaanis korraldada ühist transporti tulekuks Paidesse?
Eraldi trasporti Arvamusfestivali tiim ei korralda. Ühistraspordi leidmisel on abiks Elron / tPilet veebikeskkond.

Kas festivalialale saaks lihtsat infoletti teha (aruteludeta)?
Iga arutelu korraldaja võib tuua ka infomaterjale oma organisatsiooni ja tegemiste kohta, kuid eraldi vaid infoletiga festivalile tulekut sel aastal me organiseerinud ei ole.

Kas Arvamusfestivalil on oma mobiilne rakendus?
Arvamusfestivali mobiilse rakenduse leiad EMT Live rakendusest, mille saad alla laadida App Store’ ist (iPhone) või Google Play Store’ist (Android). Vaata lisa siit.

Kuidas luua aruteludest isiklik kava?
Minu kava saad luua kasutades kas Arvamusfestivali mobiilset rakendust EMT Live rakenduse sees või festivali kodulehel arvamusfestival.ee/kava. Loe lähemalt siit.

Kas festivaliala lastealal saaks teha tutvustust lastele oma toodetele-teenustele koos sobivate mängudega?
Arvamusfestivali eesmärgist lähtuvalt ei ole meil toodete-teenuste turundamise ala – püüame festivali õhustiku hoida võimalikult vaba kommertsteadetest.

Kas festivalikohvikutes võib teha oma raamatuesitlust?
Kui saate selles osas kokkuleppele meelepärase kohvikuga otse suheldes, siis ikka võib. Festivalile tulevatest kohvikutest loe lähemalt siit.