Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Enne festivali

Leiad siit informatsiooni, juhised ja head soovitused, mida vajad Arvamusfestivalil aruteluala ja arutelude korraldamiseks.

Tänavuse Arvamusfestivali programm sünnib 1. juuniks erinevate tegevusvaldkondade esindajate ja huvirühmade poolt aasta alguses pakutud rohkem kui 300 aruteluideest. NB! Arvamusfestivalile 2017 rohkem arutelusid ja arutelualasid vastu ei võeta, ettevalmistused on juba täies hoos.

Inspireeritud mõttelendu ja edukat koostööd soovides
Arvamusfestivali programmitiim

Mis saab edasi? Olulised tähtajad:

15. aprill – Arvamusfestivali meeskonna tagasisidest lähtuva ja sama aruteluala korraldavate organisatsioonidega koostöös täpsustatud aruteluala programmi esitamine Arvamusfestivali programmitiimile tagasiside saamiseks

04.04, 05.04, 07.04, 11.04 – aruteludisaini koolitused. SpeakSmart koolitaja Marleen aitab Sul leida oma arutelu fookust ja sellest lähtuvalt läbi mõelda arutelu vormi, esinejaid ning sisulise ülesehituse. Loe täpsemalt ja registreeru siin.

20. mai – lõpliku, teise tagasisideringi järgse aruteluala programmi esitamine Arvamusfestivali programmitiimile. Arvamusfestivalile tuleb teatada arutelu algusaeg, täpne pealkiri, esinejate ja moderaatori(te) nimed, aruteluvormi kirjeldus. Informatsioon läheb Arvamusfestivali kavasse (veebileht, äpp, paberkava)

20. mai (soovituslik) – teie ala kommunikatsiooniplaan on valmis ja saadetud festivali meediameeskonnale tutvumiseks.

5.  juuni – Arvamusfestivali kava on avalikustatud!

06.06, 13.06, 02.08, 08.08 – arutelu juhtimise koolitused. SpeakSmart koolitaja Marleen aitab moderaatoritel valmistuda festivaliks, õppides arutelu argumenteeritult, publikule kaasavalt ja meeldejäävalt juhtima. Loe täpsemalt ja registreeru siin.

22. juuni – Arvamusfestivali programmitiimile info andmine, milline on aruteluala tehniline lahendus (telk/varjualune, kogu tehnika ja elektrivajadus, toolid-lauad jm sisustus, ruumilised erilahendused).

Altpoolt leiad veel täpsemad juhised, millised on Arvamusfestivali programmitiimi ja osalejate ootused sisule ja Sinu kui arutelukorraldaja võimalused:

  1. Mis on aruteluala?
  2. Programmi ülesehitus ja maht
  3. Arutelude ettevalmistamine
  4. Mitmekesista oma arutelu
  5. Rahvaalgatus.ee abil seadusemuudatuseni
  6. Koolitused
  7. Aruteluaala korraldamise kulud
  8. Aruteluala kujundus
  9. Arutelu turundus, reklaam ja kommunikatsioon
  10. Majutus