Arvamusfestivali korraldajad tagavad omalt poolt teemaala platsi festivali alal, elektrivalmiduse, ligipääsu joogiveele ja teemalavale suunavad viidad. Kõik muud kulud kannavad organisatsioonid, kes korraldavad arutelud ühisel arutelualal.
2015. aastal oli hinnanguliselt keskmine ühe päeva kogukulu ühe aruteluala kohta ca 500 eurot, sõltuvalt teemaala ja tehnika eripärast ning arvestamata oma meeskonnaga seotud kulusid (majutus, toitlustus jm).
Eelnevaate Arvamusfestivalide kogemus näitab, et üks aruteluala korraldamisel mitme organisatsiooniga koostöö tegemise eeliseid on ka kulude jagamise võimalus. Kuidas kulud jaotatakse, selle otsuse räägivad läbi ja otsustavad ala korraldavad organisatsioonid ühiselt. Arvamusfestivalil ei ole selleks peale koostöö tegemise muid reegleid ega ettekirjutusi, kuna korraldajate seas on väga erinevate võimalustega organisatsioonid ja iga aruteluala lahendus lähtub tema korraldajatest.
Varasemate festivalide tagasiside põhjal teame, et arutelualade korraldajad enamasti jagasid tekkinud kulud omavahel ära võrdselt või vastavalt osalejate võimalustele. Kellel rahaliselt polnud võimalik panustada, tõid oma tutvuste ja võrgustiku toel kohale vajalikud vahendid (nt telgi, tehnika, mööbli vm sisustuse-kujunduse elemendi infotahvlitest ja õhupallidest kuni diivanite, vaipade ja mööblini). Kes osaleb eraisikuna, saab ehk panustada rohkem oma aega ja võtta mõni korraldusülesanne (tehniline, kommunikatsioonitegevused vms).
Soovitame teha teema-ala ehitamisel ja kulude katmisel koostööd teisel päeval samal platsil teemaala korraldavate organisatsioonidega. Eriti oluline on, et ala varjualune/telk oleks sama mõlemal päeval. Reede öösel vastu laupäeva on liikumine festivali alal väga piiratud, mistõttu teemaala maha võtmine ja uue üles ehitamine on keeruline.
<- Koolitused | Aruteluala kujundus -> |